Yazlık Kıyafetler Kaldırılırken

Yaz mevsiminin sonuna yaklaştıkça yağmurlar başlıyor ve hava değişimleri boy gösteriyor. Yazlık kıyafetleri bir daha ki sezon için ortalıktan kaldırmak gerekiyor.

Marketlerden aldığımız havası aldırılan sıkıştırmalı naylon hurçlar kaliteli olursa tamamdır ancak sıradan fiyatlarda aldığınız bir hurçtan fazlasını beklemeyin. Elektrik süpürgesi ile havasını aldırdığınız andan yaklaşık iki hafta sonra bir yerden hava almaya başlayacak ve bir sürü yer kaplayacaktır. Büyük ihtimalle de dolabın içinde naylon olması nedeniyle kayıp düşecektir. Bütün emekleriniz de çöp olacaktır.

Bu tür sorunlar yaşamamak için, bu havası aldırılan fazla yer kaplamayan hurçların kaliteli olanlarını temin edin. Bu şekilde kaldırdığını kıyafetleriniz rutubet kokmayacak hava ile temas etmeyecektir. Kıyafetlerinizi yıkayarak düenli katlayarak kaldırın. Aksi taktirde bir daha ki sene kırışmış, rutubet nem kokmuş kıyafetlerle karşılaşırsınız. Ter kokusu ile birlikte kaldırılan kıyafetler bakteri ürettiği için koltuk aldı ve yaka kısımları çürümüş şekilde bile görebilirsiniz.

Yorum Yapın

comments