Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

bakımı asla ihmal edilmemesi gereken rutinlerden biri olması gerekirken sadece yaz aylarında önem verilmeye başlanan bir trend haline geliyor. Oysa cildimizin bakımı bize uzun süreli sağlık ve gençlik bahşeder.

Vücut Bakımı Yapmanın Adımları

Vücut bakımına kil maskesi yaparak başlayabilirsiniz. Yüzünüzde kil maskesini 15 dakika tutmanız ve ardından banyoda yıkmanız tavsiye edilir.

Zaman kaybetmemek adına yüzünüzde maskeniz varken vücut kan akışını hızlandırmak için kuru fırçalama yapabilirsiniz. En iyi kuru fırçalama orijinal at kılı ile yapılandır. Tüm vücudu bununla fırçaladıktan sonra en sevdiğini duş jeliniz ile duşunuzu alabilirsiniz.

Banyo esnasında selüloit giderici doğal sabunlar ile vücudunuzu şımarta bilirsiniz.  Bunlar selüloit gidermek için tek başına yeterli olmasa da yapacağınız diyet ve sporu destekleyecektir.

Banyo sonrasında cildinizi ve saçlarınızı nemlendirmeniz çok önemli. Bunun için sıkılaştırıcı vücut losyonlarını deneyebilirsiniz. Vücudunuza enerji vereceklerdir. Bunun yanında saçlarınız için de argan yağlı bir saç yağı kullanarak saçlarınızı besleyebilirsiniz. Ellerinizi ve yüzünüzü de unutmamalısınız.

Son olarak vücut spreyi kullanarak bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Yorum Yapın

comments

İLK YORUM YAPAN SEN OL

YORUMUNU YAP