Tülden Çiçek Yapımı

Eski kıyafetlerden artan, perdelerden kalan veya satın alacağınız tül parçaları ile farklı farklı tasarımlar yaparak hayatınızı renklendirin.

Renkli tül kumaşlardan bir makas iğne ve iplik sayesinde çok şık bir toka, gelin çiçeği, avize, dekoratif obje, kıyafet süslemesi yapabilirsiniz.

e4d5b89ae9ed362d87f864ecc8e41ec9_m

 

Tük kumaşını katlanabileceği şekilde fazla katlayarak kaymayacak şekilde masaya koyuyoruz. Daha iyi sonuç almak için kenarlarından toplu iğne ile tutturabilirsiniz. Daha önceden kartondan kesilmiş çiçek formundaki kalıbı üzerine koyup aynı şekilde kaydırmadan kesiyoruz.

 

Gorgeous-Chiffon-and-Tulle-Flowers

 

Kestiğimiz katları bozmadan ama hafif şekiller vererek, hareketlendirerek iğne ve iplik yardımı ile tam ortasından tutturuyoruz. Elinizde bulunan güzel düğmeler, taşlar veya inciler var ise orta kısmını onlar ile birleştirerek farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

sasdx

 

Değişik şekillerde keserek ve katlayarak farklı model çiçekler elde edebilirsiniz.

 

elşwle

Bir kaç renk tül karışımından ebruli, karanfil şeklinde minik çiçekler elde edebilirsiniz. Ortaya çıkardığınız çiçeklerinizi; elbiselerinizi, ayakkabılarınızı, perdelerinizi, banyonuzu süslemek için değerlendirebilirsiniz.

açslçdjfvsçz

Yorum Yapın

comments

İLK YORUM YAPAN SEN OL

YORUMUNU YAP