Tişötteki Ter Lekeleri

Yaz aylarında Tişörtlerin koltuk altında ve sırt kısımlarında oluşan ter lekeleri genellikle vücuttaki tuzlar ve mineraller nedeni ile beyaz olur ve yıkansa bile çıkmaz. Bu  tür lekelere maruz kalındığı zaman yapacak pek bir şey yoktur.

Alışveriş yaparken genellikle yazlık ürünlerde açık renkleri tercih etmelisiniz. Kırmızı, pembe, turuncu, mor gibi renklerde ter ıslaklığı ve ter lekeleri çok fazla belli olur. Tercih edilen kumaş türü pamuklu olmalıdır. Kıyafetlerin etiketinde yazar %90 cotton olmalı veya %100 cotton olmalı.

Diğer kumaş turleri ne kadar kişisel temizliğinize özen gösterseniz bile koku yapar, plastik gibi yanmış lastik gibi kokarsınız bu giydiğiniz kumaşın ham maddesinden kaynaklanır.

Hafif lekeli kıyafetler için bir fincan sirke ve bir miktar ılık su içinde 10-15 dakika kıyafeti bekletin normal makinada yıkamayı gerçekleştirin.

İş işten geçmiş olan ter lekesi olmuş tişörtler nasıl düzelir diye sorarsanız onlar için yapılacak bir şey yoktur. Kumaş boyama yaparak evde rengini değiştirebilirsiniz sadece.

 

Yorum Yapın

comments

İLK YORUM YAPAN SEN OL

YORUMUNU YAP