Tırnaklar Nasıl Hızlı Uzar?

El bakımının önemli bir parçası olan uzun tırnaklar her bayanın hayalidir ancak çeşitli nedenlerden dolayı geç uzayan ya da sürekli kırılan tırnaklar bakımının yarım olmasına neden olur. Tırnakları geç uzayan kişi öncelikle nedenin sağlık yönünden ele alınarak önlem almaları gerekiyor. Vücut için önemli olan demirin yeterli oranda karşılanmaması tırnakların geç uzaması başlıca nedenlerinden biridir.

Tırnakları Hızlı Uzatma Yöntemleri

Uzayan tırnakların kırılmaması için öncelikle güçlendirilmesi ve dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını sağlamak gerekir. El bakımında sıkça tercih edilen zeytinyağı ve limon, tırnakların kuvvetlenmesini ve daha sağlıklı olmasını sağlar. Zeytinyağının tırnak yapısını güçlendirmesine ek olarak limonun sararmış tırnakları beyazlatması, doğal yöntemlerle beyaz ve dayanıklı uzun tırnaklara sahip olmayı sağlar.

Tırnakların geç uzamasının en önemli sebeplerinden biri olan ojeli tırnaklar, tırnakların nefes almasını önleyerek tırnakların yavaş uzamasına ve dayanıksız olmasına sebep olur. Bunun için düzenli olarak ojenin tırnaklardan silinmesi ve bir müddet dinlendirildikten sonra ojeler sık sık yenilenmesi faydalı olacaktır.

 

Yorum Yapın

comments