Teoman Boşandı Mı?

12 yıllık arkadaşlığın ardından nikâh masasına oturan rock’çı Teoman ile fotoğrafçı Ayşe Kaya’nın evliliği 2 yıl sürdü. 15 aylık bir kızları bulunan çift, anlaşmalı olarak boşandı.

ŞARKICI Teoman ile fotoğrafçı Ayşe Kaya tek celsede boşandı. Zeyno adında 15 aylık bir kızları bulunan Teoman ve Ayşe Kaya, iki yıl önce evlenmişti. Ancak mutlulukları uzun sürmedi. Anlaşmazlığa düşen çift, boşanıp boşanmama konusunda kararsızdı. Teoman, bir süre önce avukatı aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurarak boşanma davası açtı. Şarkıcı, dava dilekçesinde evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını ve evliliklerini yürütemediklerini belirtti. Çocuğun anneye muhtaç olması nedeniyle kızının velayetini Ayşe Kaya’ya bırakan Teoman, aralarında yapmış oldukları “boşanma protokolü” gereği birbirlerinden herhangi bir tazminat ya da nafaka taleplerinin bulunmadığını, boşanma konusunda anlaşmaya vardıklarını ifade etti.

Boşanma davası, geçtiğimiz cuma günü görüldü. Taraflar, avukatlarıyla birlikte duruşmada hazır bulundu. Mahkeme, Teoman’a “Neden boşanmak istiyorsunuz?” diye sordu. Teoman, şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşiyle anlaşamadıklarını söyledi. Ayşe Kaya da aynı soru üzerine evliliklerini yürütemediklerini anlatarak boşanmalarına karar verilmesini talep etti. Mahkeme, çiftin boşanmasına karar verdi. Çocuğun velayetini anne Ayşe Kaya’ya veren mahkeme, ayrıca babanın çocuk için aylık bin lira iştirak nafakası ödemesini de karara bağladı.

Yorum Yapın

comments

İLK YORUM YAPAN SEN OL

YORUMUNU YAP