Sporcu Sütyeni Kullanımı

Yaz gelmesiyle birlikte çoğu kadın vücudunun fit görünmesini sağlamak için bol bol egzersiz yapmaya başladı. Fakat egzersiz sırasında sarkan ya da sıkışan göğüs ağrı yapmaya başlar ve bu da sizin rahatça egzersiz yapmanıza engel olur. Hatta egzersizi tam verim alamadan bırakmanıza neden olur.

İşte bu sorunu engellemek için göğüslerinizi saran ve fazla sarsılmasını önleyen sporcu sütyeni kullanmalısınız. Spor yaparken sürekli hareket ederiz ve bu göğsün de sürekli hareket etmesi demektir. Sürekli her yöne hareket eden göğüsler de destekleyici dokuda hasar, gerilme ya da sürtünme meydana gelebilir. Göğüs yapısının korunması ve desteklenmesi için sporcu sütyeni giyilmesi çok önemlidir. Göğüslerin uygun şekilde korunabilmesi ve desteklenmesi için giyilen sporcu sütyenin bazı özellikleri vardır.

sporcu sütyeni sütyen modelleri sporcu (3)

Elastik malzemelerden üretilen göğsü sıkıca saran sporcu sütyenler küçük ya da orta boyutta göğse sahip kişilerin tercih etmesi gereken kafadan geçirilerek kolayca giyilebilen sütyenlerdir. Fakat büyük göğüslü kadınlar sarmalama niteliğine sahip giyilmesi bir tık daha zor sporcu sütyenlerini tercih etmelidir. Sütyenin alt kısmında bulunan bandın kalınlığı sütyenin destekleyici özelliğiyle doğru orantılıdır. Bandın kalınlığı arttıkça destekleme artar. Omuz askıları çok ince olup omuzları sıkmamalıdır.

Ayarlanabilir ve orta kalınlıktaki askılar tercihiniz olmalıdır. Sütyenin kumaşı teri emmeli ve hareket halinde serin tutmalıdır. Aynı zamanda sütyenin esnek yapısı da kişinin rahatlığı için önemlidir. Sütyenin dikiş izleri belli olmamalıdır çünkü spor yaparken dikiş yerlerine ten sürtünebilir ve bölgeyi zamanla tahriş edebilir. Sporcu sütyeninizi uzun süre kullanmak istiyorsanız elde ve ılık suda yıkamalısınız. Yüksek ısı sütyeninizin elastik yapısına zarar verecektir.

Ömrünü tamamlamış, tüylenmiş, esnek yapısını kaybetmiş, artık göğüslerinizi yeterince desteklemeyen sporcu sütyenlerini kullanmamalı ve yeni bir ürün almalısınız.

Yorum Yapın

comments

İLK YORUM YAPAN SEN OL

YORUMUNU YAP