Şişmiş Gözler Nasıl İner

Göz kapaklarinin sismesinin çesitli nedenleri olmakla birlikte sismeye en çok asiri aglama böcek isirmasi alerjiler iltihaplanma nezle ve kizamik neden olabilmektedir. Göz kapagindaki geçmeyen ve sürekli hal almis sislikler kalp ve böbrek hastaliklarinin da habercisi olabilir

Göz kapaklarindaki sismenin tedavisi için öncelikle nedeni bilinmelidir Sislige neden olan durum ortadan kalktiginda sislik kendiliginden geçecektir. Bununla birlikte poset çaylarin posetleri çay demlendikten sonra alinip sogutularak göz kapaklarinin üzerine konursa göz agrisina ve sismeye iyi gelir

Göz Sismesi Için Öneriler

Çig patatesi yuvarlak dilimler halinde kesin. Gözlerinizin üzerine birer tane yerlestirip 10-20 dakika arasi tutun. Bunun disinda antioksidan içeren kremler de sislerin inmesine yardimci olacaktir.

Sorununuz kroniklestiyse yani ne yaparsaniz yapin sis gözlerle uyanmaktan kurtulamiyorsaniz kardiyovasküler egzersizler yapmalisiniz. Yürüyüs kosu aerobik ve bisiklet bunlarin baslicalari. Bu hareketler vücutta ödeme yol açan tuz ve toksinlerin atilmasini saglar ve sadece göz altlarinizdaki degil tüm vücudunuzdaki sisliklerin giderilmesine yardimci olur.

Sisliklerin inmesini beklemek için fazla zamaniniz yoksa bir parça buzu göz çevrenizde hafif hafif gezdirin. Bundan daha etkili bir diger metot ise içine soguk su ve buz küpleri doldurdugunuz bir naylon torbayi yüzünüze kapatip dayanabileceginiz kadar beklemek. Ise yaradigini göreceksiniz.

Yorum Yapın

comments