Sigara Öksürüğüne Doğal Çözüm

Dr. Mustafa Eraslan özellikle sigaranın yol açtığı öksürük ve biriken balgama karşı, bitkilerle hazırlanan doğal karışımlar sonucu elde edilen kürlere yönelik püf noktaları verdi. Sigara kullanımına bağlı olarak kendini gösteren öksürüklere karşı çeşitli bitkilerin şifa niteliğini taşıdığını söyleyen Dr. Eraslan; “Sigara öksürüğü veya tiryaki öksürüğü adını verdiğimiz öksürüktür.

Ssigara içeni gece ve gündüz rahatsız eden kesik kesik öksürme biçimini ortadan kaldırmak ve biriken balgamı dışarı atmak için bazı bitkilerden faydalanabiliriz. Bunlar içinde en etkili bitki ise halkımızın yakından tanıdığı ebegümecidir” dedi.

Dr. Mustafa Eraslan sigaranın zararlarını en aza indirmenin pratikliği hakkında evlerde kolaylıkla hazırlanabilecek karışıma ilişkin şu bilgileri verdi: “ Bir tatlı kaşığı kurutulmuş Ebegümeci çiçeği üzerine bir bardak soğuk su ilave edilir,8 saat bekletildikten sonra süzülerek içilir, bu akşamdan yapılıp Sabah içilir ise öksürüğün ortadan kalkmasında ve balgamın dışarıya çıkartılmasında çok etkilidir.

Ya da bir bardak taze kaynatılmış suyun içine bir tatlı kaşığı kurutulmuş Ebegümeci yaprağı ilave edilir ağzı kapatılır 15 dk. demlendikten sonra içilir.Her iki tarifte sigara tiryakilerinin öksürüğünün giderilmesinde ve balgamı atmalarında son derece etkilidir.”

Yorum Yapın

comments