Saçları Hızlı Uzatmak İçin Neler Yapılabilir?

Her kadın saçlarıyla oynamayı ve saçlarını değiştirmeyi sever. Fakat upuzun saçlarını kestirdikten sonra çoğu kadın pişman olma eğilimi gösterir. Peki saçlar eski uzunluğuna hızlı bir şekilde nasıl getirilebilir?

Kuaför Etkisi

Evet saçlarınızı kuaförde kestirmiş olabilirsiniz fakat eğer aşırıya kaçmamak kaydıyla her ay düzenli olarak kuaföre giderek saçlarınızdaki kırıkları temizletirseniz saçlarınız beslenecek ve daha hızlı uzayacaktır.

Islak Saçı Zedelemeyin

Saçları banyodan sonra havluyla kurulamak çok sık yapılan büyük bir hatadır. Havlu saçlarınızın zedelenmesine, yıpranmasına neden olur. Onun yerine doğal haline bırakın.  Ayrıca saçı çok sıcak suyla yıkamak da saça büyük ölçüde zarar verir. Sıcak su saç için gerekli olan tüm yağı atacağından saçınız beslenemez. Ilık suyla yıkamaya dikkat edin. Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız ıslak olan saçlarınızı fırçalamayın, kalın dişli bir tarak da işinizi görür.

Nemlendirici ve Şampuan

Saçları hızlı uzatmakta şampuan konusu da çok önemlidir. Mümkün olduğunca kimyasal içerikli şampuanlardan uzak durun. Şampuan alırken içindekiler kısmını mutlaka okuyun. Nemlendiricilerden kaçmayın. Kuaförünüzden saç tipinizi öğrenin ve ona uygun bir nemlendirici edinin.

 

Yorum Yapın

comments

İLK YORUM YAPAN SEN OL

YORUMUNU YAP