Saç Uzatmanın Doğal Yöntemleri

Kadınlar bazen çok kolayca sıkılabiliyorlar ve sıkıldıklarında da yapılacak ilk işi kuaföre gitmek olarak görüyorlar. Bu yüzden kuaförde saçlarını kestirdikten sonra pişman olabiliyorlar. Ancak tamamen doğal şekilde saçlarını nasıl uzatacaklarını bazen bilemeyebiliyorlar. Aslında oldukça kolay:

Beslenme Şekilleri

Beslenme saçın uzamasını önemli ölçüde etkileyen faktörlerdendir. Saç yapısının ana kaynağı protein olduğunda E ve C vitaminleri saçı uzatmaya yardımcı olur. Ayrıca günde 1.5 ila 2 litre arasında su tüketmek de saçları uzatan bir diğer etkendir. Su saça nem de kazandırır.

Bitkisel Yöntemlerle Saç Uzatmak

Badem yağıyla saç diplerine masaj yapmak saçı önemli oranda uzatır. Havuç kürünün de saçların hızlıca uzamasını sağlar. Bu kürü 2 adet havuç, 1 yumurta ve 2 bardak suyla kolayca hazırlayabilirsiniz. Suyu kaynatın, havuçları rendeleyerek içine atın. Yarım saat kadar kaynamaya bırakın. Daha sonra süzdüğünüz havuçları yumurta ile karıştırıp saçınıza sürün. Bu kürün saçlarınızı uzattığını fark edeceksiniz.

Çörek Otu ve Susam Otu Mucizesi

Çörek otu ve susam otuyla saçınızda harikalar yaratarak uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için çörek otu ve susam otunun yanında 1 tane de yumurtaya ihtiyacınız olacak. Çörek otunu ve susam otunu yumurtanın sarısı ile karıştırıp saçınıza masaj yaparak uygulayın. 15 dakika sonra yıkayın. Bu kürü bu şekilde haftada bir kez uyguladığınızda saçlarınızın uzama hızındaki değişikliğe tanık olun.

Yorum Yapın

comments