Saç Boyası Lekesi Nasıl Çıkar

Evde saç boyamak ekonomik ve daha az acı verici olabilir ancak temiz bir çalışma yapılmaması durumunda istenmeyen saç boyası lekeleri oluşabilir.

Özellikle en çok saçlarımızı boyarken koltuğa, halıya ve kıyafetlerimize saç boyası bulaşabiliyor ve bazen kumaş yapısından dolayı inatçı lekeye dönüşebiliyor.

Halıdaki saç boyası lekesi nasıl çıkar? ; halıda oluşan lekeye öncelikle varsa saç spreyi sıkılmalı ve iyice kuruması beklenmelidir daha sonra kuru sert bir fırça ile fırçalanıp çıkarılır. Yumuşak dokulu halılar için aseton lekeye bir pamuk yardımı ile sürülür 5-10 dakika sonra ıslak bir bezle veya kolonyalı bir bez ile bastırarak silinir.

Kıyafetlere bulaşan saç boyası nasıl çıkar? ;kıyafetlerdeki saç boyası lekesi kolonya veya ile silinerek önce yumuşatılır 5-10 dakika sonra aynı işlem sert şekilde bastırarak uygulanır. daha henüz oluşmuş saç boyası lekeleri için bir saç spreyi bulundurun özellikle kuaförlerde bunu yaparlar lekenin üzerine hemen sıkın kurumasını bekleyin daha sonra makinada yıkadığınızda leke kolaylıkla çıkacaktır.

Yorum Yapın

comments

İLK YORUM YAPAN SEN OL

YORUMUNU YAP