Regl Döneminde Hamile Kalınır mı?

Regl dönemi kadınların en hassas olduğu zaman dilimlerinden biridir. Minimum 4-5 gün, maksimum 10-15 gün arasında gidip gelir. Bünyeden bünyeye hastalık dönemi, aralığı değişebilir.

Regl Döneminde, İlişki Yaşanırsa Hamile Kalınır mı?

Regl dönemlerinde hamile kalınmaz düşüncesinin aksine, bu dönemde belirsiz zamanlarda yumurtaların çatladığı ve doğurganlık seviyesinin arttığı tespit edilmiştir. Vücuda giren spermlerin 3-4 gün dölleme canlılığını yitirmediği bir gerçektir. Regl döneminin yarısına gelinmesi bile hamile kalınmasına imkân sağlamaktadır.

Kadınların Yumurtlama Dönemleri Ne Zamandır?

Regl zamanı ve daha sonrasındaki olunacak regl döneminin arası bayanların yumurtlama açısından en baskın olduğu dönemlerdir. Regl üzerinden 17-18 gün geçtiğinde tam yumurtlama dönemidir. Tabi bu dönemi hesaplamak mümkün değildir. Çünkü her 10 kadının 6’sı zamanları düzensiz olarak regl olmaktadır.

Regl Döneminde İlişki Yaşanıyorsa Ne yapmak Gerekir?

Kesinlikle erkeğin korunması şarttır. Kullanılacak olan bir adet prezervatif her iki tarafı hem enfeksiyon ve mikroplardan kurtaracak, hem de zamansız hazır olunmayan bir hamileliğe karşı koruyacaktır.

Yorum Yapın

comments