Porselen Duvar Tabakları

Son iki yıldır gerek giyim, gerek dekorasyon, gerekse aksesuar sektöründe kendine sağlam bir yer edinen bu akımın bizlere kazandırdığı son trend ise, bir zamanlar neredeyse her babaannenin evinin duvarlarını süsleyen porselen tabaklar oldu. Babaannelerin sandıklarından, saafların o tozlu raflarından çıkıp gelen porselen tabaklar çağa uygun yenileme ve kolaj işlemlerinden sonra evlerimizin duvarlarındaki yerlerini buldular.14218440190.70619100

Yıllar sonra geri gelen porselen tabak trendinin en güzel yanı şüphesiz ki yorumlamaya ve yaratıcılığa açık olması. Yukarıdaki fotoğraflarda da gördüğünüz üzere nostaljik parçalar modern parçalar ile birleştirilerek pastel bir renk geçişi sağlanmış. Eğer nostaljik parçalara düşkün olmasına rağmen modernlikten ve canlılıktan bir türlü vazgeçemeyenlerdenseniz, bu kolaj tekniğini kullanabilirsiniz.

porselen-duvar-tabaklari-ile-duvar-susleme-fikirleri-18

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur; tabakları konumlandırma biçiminiz ve renkler arasındaki uyum. Birinci görselde fark ettiğiniz üzere 3 ana renkten ve bu rengin tonlarından yararlanılmış, eski çiçek motifli porselen tabaklar asimetrik bir iskelete sahip metal lambayla birleştirilmiş. Arka fon olarak beyaz ve tonu kullanılmış bu da nostaljiden modernliğe geçerken odaya ferah bir hava kazandırmış.

Yorum Yapın

comments

1 YORUM

YORUMUNU YAP