Paramparça Dizisinin Keriman’ı Nursel Köse

Paramparça dizisindeki Keriman kötü görümce karekteri ile tanıdığımız Nursel Köse Kimdir?

Nursel Köse, Oyuncu. Malatya doğumlu olan Köse,17 yaşında üniversite için Almanya’ya yerleşmiştir. Köln Üniversitesi’nde Mimarlık okuduktan sonra kısa bir süre mesleğini yapmıştır. Daha sonra psikoterapist olan arkadaşı Serpil Pak ile kabare yapmaya başladı. İlk kadın kabare grubunu kurdu. Grubun adı “Die Bodenkosmetikerinnen” yani “Yer Kozmetikçileri” di. Bu kabare ile Berlin’de büyük başarı yakaladı, kabarenin yıldızı olarak tanındı. Bunun dışında radyo tiyatroları ve şiirler yazdı.

Nursel Köse, 1 Ocak 1970 tarihinde dünyaya geldi. Küçüklüğünden beri oyuncu olmayı istemesine rağmen gelecek kaygısı duymamak adına Almanya’ya giden oyuncu burada mimarlık eğitimi aldı. Mimarlık eğitimi aldığı yıllarda şair ruhu ortaya çıkan oyuncu şairlik alanında çalışmalar yaptı ve yapmaya devam etmektedir.

Nursel Köse Dedeler İyisini Bilir, 72 koğuş, Ver Elini Türkiye, Kavak Yelleri, Kartallar Yüksek Uçar, Yaşamın Kıyısında, Sessiz Gece, Anam Anam ve Yasemin adlı projelerden tanıdığınız oyuncu şuanda Paramparça dizisinde Keriman karakterine hayat veriyor.

Yorum Yapın

comments