Muhabbet Kuşunu Konuşturmak İçin

Muhabbet kuşu bazı bayanlar için ortalığı pisletici çok ses çıkaran mahluklar olarak görünseler de bu kuşların seveni çoktur.

Yavru iken evimize alırız ve zaman geçirmek biraz olsun rahatlamak için onunla konuşmaya çalışır onu besleriz öyleki bazıları renkleri ile sanki cennet bahçelerinde gelmiş gibi görünürler. Hayvanları daima sevelim.

Muhabbet kuşlarını konuşturmak ve kendinize alıştırmak için ani hareketler yapmamalısınız. Kafesinden dışarı salarken çıkması için ısrar etmeyin kafesi açın ve çekilin o kendi istediği zaman çıkacaktır.

İlgisini çekmek için c harfi ile başlayan kelimelerle seslenin ıslık çalın. Alkış yaparsanız kaçarlar. Yüksek sesten hoşlanmazlar. Tabi bu durumlar yavru iken geçerli biraz ürkek olurlar.

Onlara yaklaşırken yavaş hareket edin ürkütmeyin. köşeye sıkıştırmayın çaresiz kalırlarsa ve korkarlarsa şiddetli şekilde ıssırırlar. 2 aylık olan bir yavru artık yavaş yavaş ele gelmeye başlar bazı kelimeleri söylemek için çaba gösterir. Tabiki de sizin onunla paylaşımlarda bulunmanız gerekmektedir.

Unutmayalım ki sevgi ile yaklaştığınız her canlıdan yine aynı şekilde tepki alırsınız.

2014-12-14 15.15.39

Yorum Yapın

comments