Mezuniyet Balosunda Neler Giyebilirsiniz?

Mezuniyet balosu, çoğu genç kadın için çok özel bir gecedir. Her kadın bu gecesinin büyüleyici ve unutulmaz olmasını ister. Ancak mezuniyet balosu yaklaşırken kadınların aklındaki tek soru şudur: Ne giyeceğim?

Fiziksel Özelliklerinizi Tanıyın

Fiziksel özelliklerinizi tanımak elbise seçiminde çok büyük önem taşır. Örneğin boyunuz size göre kısaysa çok bol veyahut rengârenk elbiselerden uzak durun. Göğüs altından kabaran elbiseler sizi daha uzun boylu gösterecektir.

Zayıf ve uzun boyluysanız da vücudunuzu tamamen saran, dar elbiselerden kaçının. Ayrıca fazla kilolarınız olduğunu düşünüyorsanız, vücudunuzu hafifçe saran ince drapeli elbiseler size çok yakışacaktır.

Makyaj Tercihi

Esmer bir ten rengine sahipseniz size kesinlikle dore tonları yakışacaktır. Fakat sarışın veya beyaz tenliyseniz makyaj yaparken tercihinizi pastel tonlarından yana kullanmalısınız. Pastel tonları güzelliğinize güzellik katacaktır.

Ayakkabı Tutkusu

Her kadın ayakkabılara tutkuyla bağlıdır. Özellikle de topuklu ayakkabılara. Gece boyunca dans edeceğinizi, ayakta kalacağınızı aklınızda bulundurun. Buna rağmen topuklu ayakkabı giymekten vazgeçmeyecekseniz yanınızda babet bir ayakkabı bulundurun. Dönüş yolunda onları giyerseniz çok rahatlarsınız.

Yorum Yapın

comments