Meyveli Yüz Maskeleri

Yüzü Arındıran Muz Maskesi

Muz  B, E, A ve C vitaminlerini içeren harika bir meyvedir bol miktarlarda vitaminin yanı sıra mineraller sağlıklı ve parlayan bir cilt için çözümdür. Doğal yağlar ve potasyum en iyi kaynaklarından biri olan, aynı zamanda dikkate değer bir yumuşatıcı olarak çalışmaktadır. Sadece bu değil, aynı zamanda güzellik bakımları kullanım için idealdir triptofan adlı bir amino asit içerir. Yarım muz ezmesi ve birkaç çileği macun kıvamına getirin ve biraz bal ile birleştirerek bir maske hazırlayın. Yaklaşık 20 dakika yüzünüzde uygulayın ve durulayın .

Yağlı ve Sivilceli Cilt için Domates Maskesi

Domates maskesi sivilcenin yanı sıra aknelerin geride bıraktığı izleri kurtulmak yardımcıdır ve harikalar yaratabilir. Aynı zamanda kullanımı son derece basittir.Sıkılmış bir adet olgun domatesi doğrudan cilde uygulayın. Cildinizi yıkarken domatesin çekirdekleri ile yüzünüze zarar vermeden peeling yapın.

Kuru Ciltler İçin Salatalık Maskesi

Salatalıklı bu maske kuru cilde sahip kişiler için idealdir. Salatalık soğutma özelliğine sahipliği ile tanınır. Bu yüz maskesini kullanmak çok basit, bir salatalık rendeleyin ve posasını sıkıp suyunu tüm yüz üzerine uygulayın. Kurumaya bırakın ve daha sonra yıkayın. Posası da yatıştırıcı bir göz maskesi olarak sonradan kullanılabilir.

Yorum Yapın

comments