Mermerler Nasıl Daha Beyaz Olur?

Mermer evlerde, bahçelerde, balkonlarda, mağazalarda hatta mezarlıklarda bile kullanılır. Çok geniş bir kullanım alanı bulunan mermerin görüntüsü çok şıktır. Eskiden yalnızca beyaz renk mermer kullanılırken, günümüzde bordor renk mermer, bal rengi mermer, gül rengi mermer, sarı renk mermer gibi çok çeşitli mermer renkleri mevcuttur. Tüm kullanım alanlarının dışında en çok mutfak tezgâhlarında kullanılmaktadır. Tezgâh modellerinin günümüzde çok fazla çeşidi vardır. Simlisi, siyahı, renklileri bulunan mutfak tezgâhlarının en büyük problemleri temizliktir. Beyaz veya açık renkli mermerin kararma problemi vardır. Bu sebeple temizliği çok zor yapılmaktadır.

Mermerler Nasıl Daha Beyaz Olur?

Mermerin beyaz gözükmesi çok önemlidir. Kararan veya sararan mermerler pis gözükür ve özellikle misafirleriniz tarafından hoş görünmez. Bu sebeple temizlik mermer kullanımında son derece önemlidir.

Eğer mermerlerin olduğundan daha parlak gözükmesi isteniyorsa mermerler güderi bezler ile temizlenmelidir. Bunun dışında çıkmayan lekeler oksijenli su ile temizlenebilir bu ayrıca bakterilerin temizlenmesini de sağlayacaktır. Ayrıca bir kâse kabartma tozu ve su ile yapılan bir karışımla mermerler temizlendiği zaman lekeler daha kolay bir şekilde çıkabilir. Bunun dışında eğer bu uygulama yapıldıktan sonra mermer streç film ile sarılsa lekeler daha basit bir şekilde çıkar.

Yorum Yapın

comments