Maskara Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Maskara hemen hemen her kadının evinde bulunan artık olmazsa olmazımız haline gelen bir makyaj malzemesidir. Kirpikleri olduğundan daha dolgun, uzun ve kıvrık gösterme özelliği vardır. Bunun dışında bazı maskaralar kirpikleri besleme ya da ek kirpik ekleme gibi özelliklere de sahiptir. Maskara kullanırken bilinmesi gereken bazı durumlar vardır.

Maskara Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Maskara kirpiklere uygulanırken bazı kurallara uyulması gerekmektedir. Aksi takdirde istenilen sonuca ulaşılamaz. Öncelikle yapılması gereken maskarayı göze çapraz hareketler ile aşağıdan yukarı doğru uygulamaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey uygulanan kirpiğin kuru olması gerektiğidir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta maskara kullanımıdır. Maskara çok fazla açılıp kapatıldığında donar bu sebeple istenilen sonucu vermez. O yüzden maskara kullanılacağı zaman bir kez açılmalı ve her iki göze aynı anda uygulanıp daha sonra sıkıca kapatılmalıdır.

Bunun dışında maskaranın kaldırıcı ve dolgunluk verici özelliği olmasına da dikkat edilmelidir. Elbette tercih edilen ürünün kalitesi de çok önemlidir.

Yorum Yapın

comments