Makyaj Lekelerini Çıkarmanın Püf Noktaları

Kıyafetlerimiz her gün birçok lekeye maruz kalırlar. Bayanların hemen hemen her gün kullandığı makyaj malzemeleri de bu lekelere sebep olan maddelerdendir.

Makyaj Malzemelerinden Kaynaklanan Lekeler Nasıl Çıkar?

Makyaj malzemelerinin lekeleri çok zor çıkmaktadır. Bu sebeple hanımlar bu lekeleri çıkarmak için birçok yola başvururlar. Öncelikle yapılması gereken leke olduğu an müdahale etmektir. Lekeyi bekletmek daha sonra çıkarmada zorluk yaşamaya sebep olabilir. bu sebeple erkenden müdahale etmek gerekir. Bunun dışında lekeleri tanımak gerekir. Ruj lekesi olduğu zaman yapılması gereken lekenin üzerine saç spreyi sıkarak 15 dakika bekletmek ve daha sonra çamaşır makinasında yıkamaktır.

Bunun dışında eğer oje lekesi ile karşı karşıya kalındıysa o zaman yapılması gereken şey lekenin üzerine temiz pamuk ve bir miktar aseton ile bastırmaktır. Lekenin üzerinde pamuk bekletildikten sonra çekilmelidir. Kesinlikle ovma silme gibi bir şey yapılmamalıdır.

Maskara kullanırken oluşan lekeler ise en zor çıkan lekeler arasındadır. Bu leke ile karşı karşıya kalındığında bir leke çıkarıcı kullanarak sıcak su ile lekeyi temizlemektir.

Yorum Yapın

comments