Makyaj Çeşitleri Nelerdir?

Makyajın yerine, zamanına ve yapılış tekniğine göre değişen çeşitler bulunmaktadır. Kimileri çok doğal görünürken kimileri fazla abartı olmasına rağmen yerine göre ihtiyaç duyulmaktadır.

Makyaj Çeşitleri Nelerdir?

Günlük makyaj, makyaj çeşitlerinin en doğal halidir. BB krem, rimel ve bir ruj ile bu makyaj çeşidini kolayca uygulayabilirsiniz. Cildinizi son derece taze ve sağlıklı gösterecek bir makyaj türüdür. Zaten çok özel bir gün değilse ya da işe / okula gidiyorsanız tercih edebilirsiniz.

Gece makyajı, günlük makyajın biraz daha özenilmiş ve daha fazla malzeme kullanılmış halidir. Gece makyajı yaparken fondöten kullanmanız daha doğru olacaktır. Cilt tonunuza en yakın renkteki fondöteni dolgunluk veren rimel ve göz farı ile tamamlayabilirsiniz. Allık kullanmayı ve dudaklarınızı renklendirmeyi de unutmayın.

Porselen Makyaj, adını yüze verdiği porselen görüntüsünden almaktadır. Porselen makyajın püf noktası, kullanılan fondöten ve kapatıcı çeşididir. Porselen makyaja özel olarak üretilmiş malzemeleri kullanmanız gerekir. Ancak bu makyaj her ne kadar kusurları çok güzel kapatsa da makyaj yapıldığı oldukça fazla şekilde belli olmaktadır. Bu nedenle sadece önemli gecelerde kullanılması tavsiye edilir.

Sahne Makyajı, tiyatro, sinema gibi özel anlarda kullanılan makyaj çeşididir ve eğer sahneye çıkmayacaksanız tavsiye edilmez.

Yorum Yapın

comments