Kuaförde Manikür Yaptırmak Riskli Mi?

Düzenli olarak yaptırılan manikür tırnakların her zaman bakımlı olmasını sağlasa da, sağlık için uygun koşullar altında yapılmadığında yarardan çok zarar getiren bir uygulamadır. Bu nedenle manikür için gidilen yerin hijyene ve sağlık kuralarına uygun çalıştığından emin olan yerlere gidilmelidir. Evde manikür yapmak kendi kişisel aletlerle daha uygun olsa da, profesyonel bir tırnak bakımı isteyenler için güzellik merkezleri de önemli bir ihtiyaçtır.

Kuaförde Manikür Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kuaförde kullanılan bakım aletlerinin birden çok kişi tarafından kullanılması bu aletlerin sağlık için zararlı olmasına neden olmaktadır. Hijyen kurallarına dikkat etmeyen kuaförlerde kullanılan aletlerin yeterince temizlenmemiş olması, aletler üzerinde bulunan bakteri ve mikropların manikür sırasında ellere bulaşmasına neden olur. Bulaşıcı hastalığı olan kişilerinde burada manikür yaptıracağı göz önünde bulundurularak, dezenfekte edildiğinden emin olunmayan aletlere karşı temkinli olmak ve mecbur kalmadıkça bu tür yerleri tercih etmemek gerekir.

Manikür aletlerinin temizliği apayrı bir konu olurken, öncelikle manikür yapan kişinin gerekli hijyene sahip olması gerekir. Ellerinin ve tırnaklarının bakımlı ve temiz olması gönül rahatlığı ile manikür yaptırmayı sağlarken, görüntüsü temiz ve hoş olmayan ellere, tırnakların bakımını emanet etmek oldukça zor olacaktır.

Yorum Yapın

comments