Kışın El Bakımı Nasıl Yapılır?

Kışın vücut direncinin düşmesi ile birlikte ellerinde kış soğuklarına karşı dayanıksız hale gelmesi, kış aylarında el bakımına bir kat daha özen göstermeyi gerektirmektedir. Bu noktada kış aylarında ihmal edilmemesi gereken en önemli bakım tavsiyesi, nemlendirici sürmeden dışarıya çıkmamak olacaktır. Nemlendirici sayesinde ellerin yumuşak ve dayanıklı olması, kış aylarında ellerin daha az tahriş olmasını sağlayacaktır.

Kışın El Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Kış aylarında elleri soğuktan korumak için eldiven kullanmak önemli bir tavsiye niteliğindeyken, kışa özel doğal el bakım kürleri ile el bakımını da desteklemek gerekmektedir. Bunun için gül suyu ve badem yağı gibi doğal nemlendiriciler ile düzenli bakım yapmak, kışın ellerin daha az tahrip olmasını sağlar.

El bakımında kışın vazgeçilmez olan vazelin ise, yatmadan önce mutlaka ellere sürülmesi gereken nemlendiricilerden biridir. İçeriğindeki yoğun bakı ürünleri sayesinde gün boyunca soğuktan yıpranan ellerin sabaha kadar onarılmasını sağlar. Kış aylarında soğuğun yıpratıcı etkisine yönelik kimyasal deterjanların kullanımını azaltmak ve eldiven kullanmaya özen göstermek gerekir.

 

Yorum Yapın

comments

İLK YORUM YAPAN SEN OL

YORUMUNU YAP