Kıl Batıkları Nasıl Çıkarılır?

Kıl batıkları biz bayanların karşı karşıya kaldığı zor durumlardan biridir. Bacak bölgesinde, koltukaltı bölgesinde veya bikini bölgesinde oluşan batıkların nedeni, epilatör aletiyle veya ağda ile hızlı şekilde kökünden alınan kılların tekrar oluşup erişmesi esnasında derinin üstüne cıkamamasından kaynaklanır.

Temel sorunun ilk çözümü; Banyo esnasında sert bir kese kullanın ve yeni alınan kılların bulunduğu bölgeye bastırarak ölü derinin atılmasını sağlayın. Sert uygulanan kese sayesinde birçok batığın dışarı çıktığını göreceksiniz.

–Kıllarınızı daha çıkmadan tekrar tekrar almayın; Böyle yaparak kılların çıkış yönünü şaşırtır ve deri içerisinden ilerlemesine sebep olursunuz. 

–Tek yöntem kullanarak epilasyon yapın;ağda ise ağda, jilet ise jilet sürekli değiştirilen teknikler batıklara neden olur.

–Son yöntem özellikle koltukaltı bikini bölgesinde çıkan irinli ve acıyan batıklar için;

Acıyan batıklar için doğal yöntem olarak 2 aspirini bir kaç damla su ile ezip macun kıvamına getirin ve batık olan hassas bölgeye sürün 5 dakika bekleyin. İğne ve benzeri sivri aletler ile derinizi temaz ettirmeyin yara oluşmasına neden olursunuz daha kötü bir görüntü olur ve en önemlisi enfeksiyon kapabilirsiniz.

Yorum Yapın

comments