İzmir Büyükşehir Belediyesi Üreten Kadının Yanında

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü, kadın kooperatiflerine verdiği destekle üreten kadının emeğini değer­lendirmesine katkı sağlıyor. Fuarlar aracılığıyla Büyükşehir’in tahsis ettiği stantlarda el emeği göz nuru ürünle­rini tüketiciye sunan 11 kadın kooperatifi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında da İzmirlilerle buluşacak.

Ödemiş, Balçova, Kavacık, Bayındır, Tire, Urla, Mordoğan, Seferihisar-Hıdırlık üretici kadın kooperatifleri ile Girişimci Engelliler Kooperatifi gibi oluşumlar içinde el ele veren kadınlar, son olarak Souve­nir-26. Hediyelik Eşya Günleri’nde ürünlerini sergilemişti. Kültürpark Fuar Alanı Sergi Salonu’ndaki kooperatif stantlarında yer alan el sanatlarından farklı lezzetlere çeşitli ürünler büyük ilgi görmüştü.

Dayanışma zamanı

Ücretsiz kurslarıyla kadınların becerilerini arttırıp meslek edinme­lerine olanak sağlayan; sözleşmeli üretim modeliyle tarım sektöründe üreticinin geleceğini planlamasına imkan yaratan; kadın danışma mer­kezleri ile yasal haklarını öğrenme­leri, gerektiğinde kendileri ve çocuk­ları için psikolojik destek almaları konusunda uzmanlarıyla seferber olan Büyükşehir Belediyesi, kadın dostu uygulamalarını koopera­tiflerde de sürdürüyor. Üreten kadın­ların kooperatifleşmesinden koopera­tif üyelerinin ürünlerine pazar bulmasına kadar her aşamada kadın­ların yanında olan Büyükşehir, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için de kapsamlı bir program hazırladı.

Yorum Yapın

comments