İlişkileri Bitiren Nedenler

İlişkilerimiz genelde büyük bir aşkla, tutkuyla başlar ve bir müddet daha aynı tempoda devam eder. Bu dönemde gözümüz hiçbir şey görmez, hayatı doludizgin yaşar ve birbirimizin özelliklerinin pek farkında olmayız ya da fazla kafamıza takmayız. Ne zaman birbirimizi daha yakından tanımaya başlayıp ayaklarımız biraz daha yere basmaya başladığında o zaman ufak ufak problemler baş göstermeye başlar. İki kişi arasında karşılıklı saygı, güven ve sevgi oldukça bu minik detaylara fazla takılmadan ilişki uzun yıllar devam edebilir.

İlişkileri sekteye uğratan hatalar neler?

En ufak şeylere küsmek ve günlerce konuşmamak

Erkekler çok çabuk unuttukları için genelde uzun süre kin tutmazlar ve hemen unuturlar. Ancak biz kadınlar minicik bir hatayı bile affetmeyip günlerce ona surat yaparak onun hatasını anlamasını isteriz. Sonuç: Erkekler genelde özür dilemez ve biz onca zaman küs kaldığımızla kalırız.

Gereksiz kıskançlıklar yapmak

Özgürlüklerine hayli düşkün erkekleri aşırı kıskançlıklar fazlasıyla bunaltır. Sürekli telefonunu karıştırmak, ortak arkadaşlarınızdan bilgi almaya kalkmak, eski sevgililerini sosyal medya hesaplarından takip etmek ona kendini FBI ajanları tarafından takip edildiği hissini verir ve bu hiçbir erkeğin hoşuna gitmez. Ona güven duyduğunuzu hissettirin ve casus gibi davranmaktan vazgeçin.

Regl döneminde onunla görüşmekten kaçınmak

Regl döneminde ekstra bir sıkıntı yaşamıyorsak (şiddetli karın ağrısı, mide bulantısı vb.) bu dönemin diğer günlerden hiçbir farkı olmamalı. Kendini pis hissetmek, kötü koktuğunu düşünmek, evden çıkmamak tamamen psikolojiktir ve kendi irademizle bu duygulardan kurtulabiliriz.

Arkadaşlarının yanında onu küçük düşürmek

Erkekler bazen bizim sandığımızdan çok daha hassas olabiliyorlar. Özellikle ailelerinin ve arkadaşlarının yanında. Arkadaş toplantılarında onun bazı zaaflarından konuşmanız ya da onu küçük düşürücü en ufacık bir sözünüz bile bu büyük aşkın bir anda yerle bir olmasına neden olabilir.

Yorum Yapın

comments

1 YORUM