İdrar Yolları Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir

İdrar Yolları Enfeksiyonu İçin Bitkisel çözümler
* 1 bardak kaynamış suyun içine 4-10 gr andız otu kökü koyarak 10 dakika dinlendirin. Bu karışımı günde iki veya üç bardak için.
*8 kilo suyu kaynatın, içine 500 gr sarı kantaronu koyun, 40 dakika daha kaynatın ve süzün.  Günde üç kez yemeklerden bir saat önce bir bardak için.

*1 bardak kaynak suyun içine 10 gr hatmi çiçeği koyun. 10 dakika dinlendirin, içine bal koyarak tatlandırabilirsiniz hergün iki yada üç bardak için.
*1 bardak suyu kaynatın, 10 gr civan perçemini içine koyup on dakika dinlendirin, bu çayı günde üç bardak için.
*1 bardak kaynattığınız suya 2 gram taze yada kuru olabilir kiraz sapı koyun, on dakika dinlendirin ve hergün 2-3 bardak için.
*4 çay kaşığı hatmiyi, 1 litre soğuk suya akşamdan koyun koyun sabaha kadar dinlendirin. Bu karışımı birgün içinde içerek tüketin. İdrar yolunuzdaki iltihaplı ağrılarınıza iyi gelecektir.
*Daha çok idrara çıkmak isteyenler 14 gün süre ile taze ısırgan otu özü tüketebilirler.
* Maydanoz, kereviz, salatalık ve havuç gibi sebzeler suları sıkılarak içildiğinde idrar yolu enfeksiyonlarına iyi geldiği gözlenmiştir. Özellikle maydanoz çok kuvvetli bir idrar söktürücüdür.
* Kara hindiba kökü güçlü bir diüretiktir. Bunlar idrar yolundaki iltihabı tedavi etmez ancak idrarı atmaya, mesaneyi boşaltmaya yardımcı olurlar. Sıkça idrar atılmasıla bakterilerde vücudu terkedecektir. Bu şekilde idrar yolu iltihap’lanmasında büyük faydalar elde edilmiştir.

Yorum Yapın

comments