Hayal Panosu

Hayal panosu nedir?

Hayal panosu tam olarak iç dünyamızda istediğimiz, ulaşmak istediğimiz, sahip olmak istediğimiz her şeyin resim veya yazılarla panoya aktarılmış halidir.

Fazla zaman geçirilen alanlarda (ev, iş yeri, mutfak) sürekli göz temasının bulunduğu noktalarda oluşturulmalıdır. Sahip olmak istediğimiz her şeyi göz önünde tutarak beyne olumlu sinyaller göndeririz ve ne için mücadele ettiğimizi hatırlayıp evrene bu yönde sinyaller göndeririz.

Hep duyarız ”Aklıma gelen başıma geldi” sözünü aslında gerçekten çok yoğun düşünülen şeyleri bir şekilde bizler mıknatıs gibi çekebiliriz. Hayal panosu da tam olarak bu şekilde tasarlanır.

Hayal Panosu Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle uygun bir yer bulmalısınız örneğin; buzdolabı, elbise dolabı, duvar, herhangi bir resim çerçevesi içine bile sığdırabilirsiniz.

Sahip olmak istediğiniz ancak mantık doğrultusunda araba, ev, iş, aile, eş ve daha bir çok şeyin resimlerini dergilerden gazetelerden bulun, bulamıyorsanız ismini bir kağıda yazın ve panonuza yerleştirin.

Nasıl bir arabaya binmek istiyorsunuz, nasıl bir evde oturmak istiyorsunuz bunları önce düşünün ve hayal panonuzda her gün göreceğiniz şekilde yerleştirin. Emin olun çok şey değişecek.

Yorum Yapın

comments