Hastayken Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Hastayken kişiler genellikle cansız olurlar. Hastalık gözlerin altını morartır. Yüzün olduğundan daha sarı görünmesine sebep olur. Bunun dışında burunda ve gözlerde kızarıklık meydana gelir. Tüm bunlar kişilerin görüntüsünde negatif etki yaratır. Kişilerin görüntüleri psikolojilerini de etkiler. Bu sebeple hasta bayanların kendilerine daha çok özen göstermesi gerekmektedir.

Hastayken Nasıl Makyaj Yapılır?

Kişilerin bakımlı olmaları psikolojilerini olumlu bir şekilde etkiler. Grip veya soğuk algınlığı geçiren bayanların kendilerine bakmaları daha çabuk iyileşmelerini bile sağlamaktadır. Bunun nedeni bakımlı oldukları için morallerinin yüksek olmasıdır. Yüksek moral tüm ilaçlardan çok daha faydalıdır.

Hasta olan bayanların yapması gereken ciltlerinin renklerini normale çevirmektir. Sararan ve solan rengi fondöten ve allık ile normale çevirmek mümkündür. Fondötenden önce yapılması gereken bir krem ile cildi yumuşatmaktır. Daha sonra gözlere renk vermek için hafif bir göz kalemi veya far kullanılabilir. Rimel de kullanıldıktan sonra çok daha canlı bir görüntü kazanılmış olunur. Dudaklar için tercih edilmesi doğru olan renkler soft renklerdir.

Yorum Yapın

comments