Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük yüz bakım rutini cilt ışıltınızı daima korumak için çok önemlidir. Her şeyden önce de cilt temizliği gelmelidir. Cildiniz ne kadar temiz kalırsa yaşlanmayı o kadar geciktirirsiniz.

Günlük Yüz Bakımı Adımları

Her şey yemiz bir cilt ile başlar bu nedenle önce cildinizi kirlerden arındırmanız gerekir. Bu nedenle günlük bakım sırasında ince tanecikli bir peeling ve ya cildiniz hassassa temizleme köpüğü kullanabilirsiniz. Yüzünüzü yıkama esnasında ılık su kulanın.

cilt bakımı

Cildi nemlendirmek çok önemlidir. Ancak eğer mümkünse nemlendirici öncesi AHA içeren pedler veya serum kullanırsanız süreceğiniz nemlendirici cildinizin alt katmanlarına kadar inerek gerçekten köklere etki edecektir.

Serum sürdükten sonra cildinizi uygun bir nemlendirici ile nemlendirmelisiniz. Eğer bakımınızı gece yapıyorsanız ki cilt kendini gece yenileyeceği için önerilen zaman gecedir, yenileyici gece kremi kullanmanız iyi olacaktır. Gündüzleri ise yaz kış güneş koruyucu içeren kremleri tercih etmelisiniz.

Son olarak ister gece ister gündüz olsun gözaltı kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Yaşınıza ve cilt ihtiyacınıza göre bir krem seçmek için uzmana danışabilirsiniz.

Siz yüz bakımınız için neler yapıyorsunuz? Yorum yaparak diğer bayanlara yol gösterin.

Yorum Yapın

comments