Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük makyaj, makyaj çeşitlerinin en sade olanıdır. Bu nedenle en çok kendiniz gibi göründüğünüz ve en taze göründüğünüz makyaj şeklidir. Günlük makyaj için gerekli olan malzemeler diğer makyaj çeşitlerine göre çok daha az ve çok daha uygun fiyatlıdır.

Günlük Makyaj Yaparken Kullanılacaklar

Günlük makyajın ilk adımı nemlendirici, ardından da süreceğiniz bir BB kremdir. Ancak cildinizde çok fazla kusur varsa ince yapılı ve cilt renginize uygun fondöten de tercih edebilirsiniz. Gözaltlarınız için yine ince yapılı bir kapatıcı işinizi görecektir.

Cilt tonunuzu eşitledikten sonra çok hafif bir far sürebilirsiniz. Ancak far sürmek birkaç yaş yaşlı gösterecektir.  Bu nedenle bu aşamayı atlayıp direk rimel kısmına geçebilirsiniz.

Rimel kadını en güzel gösteren makyaj malzemelerinden biridir. Kim istemez ki Türkan Şoray gibi kirpikleri olsun. Bu nedenle kirpik yapınıza göre uygun bir rimel seçmelisiniz. Dolgunlaştırıcı, uzatıcı ya da kıvırıcı şeklinde olanlardan birini tercih edebilirsiniz.

Son adım ise ruj, ancak son zamanlarda dudak kalemleri de ruj gibi kullanıldığı ve daha doğal göründüğü için dudak kalemi de tercihe debilersiniz.

Yorum Yapın

comments