Güneşten Oluşan Çiller Nasıl Geçer?

Çil bir cilt problemidir diyebiliriz. Ten rengine ve genetiğe bağlı olarak kimi insanlarda diğerlerine göre daha fazla olur. İlerleyen yaş nedeniyle de ortaya çıkar bazen de güneşin zararlı ışınlarına fazla maruz kalmaktan kaynaklı belirir.

Özellikle kızıl saçlı ve beyaz tenli kişilerde çok sık rastlanır çillere ancak diğer kişilerde de olması muhtemeldir. Bazen çile benzer kırmızı turuncu renkte lekeler olabilir.

Çiller genellikle yaz mevsiminde güneşte oluşurlar. Güneşte çıkan çiller nasıl geçer?

Genetik çiller, Yaşlılık Çilleri ve Güneşte oluşan çiller her biri için farklı tedavi gerekebilir.

Çillerin yok olması için Yöntemler;

Güneş Kremi; tabikide bunu yaz mevsimi gelmeden önce güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmadan önce uygulamaya başlamalısınız özellikle açık tenli kişiler dışarıya her çıktıklarında faktörlü güneş kremi kullanmalı.

Lazer; Genetik ve hiç gitmeyen çillere sahipseniz bunun ilerlemesini durduramazsınız ancak bir klinikte doktor yardımı alarak lazer operasyon ile sonsuza kadar bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Beyazlatma Kremleri; Eczanelerden ve kozmetik ürünleri satan yerlerden reçetesiz olarak cilt beyazlatıcı arındırıcı kremleri temin edebilir ve uygulayabilirsiniz.

Evdeki Yöntem; Limon suyu çiller için iyi bir düşmandır. Sabah ve akşamları limonun suyunu çillerin olduğu bölgeye uygulayın 15 dk bekleyin ve durulayın. Çillerin yok olmasına katkı sağlayacaktır.

 

Yorum Yapın

comments