Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morluklarının oluşmasının bir sebebi de aşırı sigara tüketimidir. Tabi uykusuzluk da göz altı morluklarının başlıca nedenlerindendir. Eğer ki yorgunluk ve uykusuzluk gibi şikayetleriniz var ise, göz altı morluklarını gidermeniz için yapmanız gerekenler oldukça basit.

*Gece geç saatlere kadar uyanık kalmamaya, erken yatmaya dikkat edin. Tabi bir de her gün hemen hemen aynı saatte uyanmalısınız. Günde en az 7 saat uyuyun.Aslında bu uyarıda dikkat etmek de fayda olabilir. Çünkü ben, Erdal Demirkıran’ın Sadece Aptallar 8 Saat Uyur kitabını okuduktan sonra günde 4-5 saatlik uykuyla idare etmeye çalışıyorum. Tabi zombi gibi gezmek de kaçınılmaz son!

*Uzun süre bilgisayar başında kalmayın. Uzmanlar her 5 dakikada 1 dakika gözlerinizi dinlendirin, diyor.

*Eğer ki göz kuruluğunuz varsa, suni göz yaşı kullanmanızı tavsiye edebilirim. Çünkü göz kuruluğu da göz altı morluklarına sebep oluyor.

*Vücudumuzun en çok ihtiyacı olan şey su. Sabah uyanır uyanmaz bir bardak ılık su içmek de morluk oluşumunun önüne geçebilir.

*Her akşam önce salatalık dilimleri ardından da ılık çay damlatılmış pamukları 10-15 dakika kadar gözlerinizde bekletin. Bunu alışkanlık haline getirmek lazım.

*En önemlisi de kırışık giderici krem ve bu özellikteki nemlendiricilerden uzak durun. Onun yerine jel kıvamında rahatlatıcı nemlendiriciler kullanın.

Her şeye rağmen sizi terk etmeyen göz altı ve göz çevresi morluklarınız varsa, bilin ki genetik göz altı morluklarınız var.

Yorum Yapın

comments