Göz Şişkinlikleri Makyajla Nasıl Gizlenir?

Göz şişliği için kullanılabilecek hem doğal hem de kimyasal yöntemler vardır. Evde bulunan doğal ve basit malzemeler ile göz şişkinliğine çare bulunabilir. Bunun dışında makyaj malzemeleri kullanarak da göz şişkinliğini kapatmak mümkündür.

Göz Şişkinliği Kapatmak İçin Makyaj Önerileri Nelerdir?

Makyaj genellikle kusurları kapatmak ve güzel bölgeleri öne plana çıkarmak için kullanılan hilelerdir. Kişiler memnun olmadıkları yerlerini bu hileler ile saklarlar. Göz şişkinliği de bu kusurlardan bir tanesidir.

Göz şişkinliğini gideren makyaj önerilerinin başında gözaltı kapatıcıları gelmektedir. Bu makyaj malzemeleri göz şişkinliğini de gözaltı morluklarını da kapatmakta, gizlemektedir. Gözaltı kapatıcısı seçilirken cilde uygun olmasına çok dikkat edilmelidir. Cildin rengine göre seçilen gözaltı kapatıcıları dikkatlice uygulanmalıdır. Makyaj yaparken uyulması gereken bazı teknikler vardır. Gözaltı kapatıcısı uygulanırken de bazı teknikler uygulanmalıdır.

Göz altı kapatıcısı uygulandıktan sonra nemlendirici sürüp 15-20 dakika bekledikten sonra şişlikler daha güzel kapatılır ve ayrıca şişliklerin inmesi de sağlanır.

Yorum Yapın

comments