Göz Kapağı Düşüklüğü Nasıl Geçer

Yeni bir yöntemle göz kapağı düşüklüğü neştersiz düzeltilebiliyor. Bu yeni yöntemi gazetecilere anlatan Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Orhan Murat Özdemir, Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Giorgio Fippi’nin geliştirdiği plazma teknolojisinin en etkili kullanıldığı alanlardan birinin, göz kapağı düşüklüğü ve göz alt kapağındaki torbalanmalar olduğunu söyledi.
Göz kapaklarındaki düşüklüğün, görme kalitesi açısından ciddi sıkıntı yarattığını belirten Özdemir, “Cerrahi müdahale ile sorun çözümlenebiliyordu. Ancak şimdi yeni teknolojinin sunduğu plazma enerji olarak adlandırılan yöntemle, sorun neştersiz halledilmektedir. Herhangi bir cerrahi işlem uygulanmadığından pansuman da gerekmemektedir” dedi.

Göz kapağına ağırlık yaparak yorgunluk yaratan ve estetik açıdan daha yaşlı gösteren göz kapağı düşüklüğünün ortadan kaldırılmasıyla kaliteli ve geniş açıdan görme imkanı elde edildiğini dile getiren Özdemir, Avrupa’da uygulanan plazma enerjisi tedavisiyle başarılı sonuçlar elde edildiğini kaydetti.

“Çevre dokuları hızla sıkılaştırıyor”

Özdemir, plazma enerjisinin, sorun odaklı çalıştığını vurgulayarak, “Plazma enerjisi, havada bulunan gazları kullanarak etkili olur ve cildin en üst tabakasında buharlaşma yaratır. Neşterli operasyonlardan çekinenler için çok uygun bir yöntemdir” diye konuştu.

Uygulama yapılan alandaki çevre dokuların, sıkılaşarak gerildiğini ifade eden Özdemir, şu bilgileri verdi:

“Üst göz kapağı cildinde yaş ve genetik nedenlerle ortaya çıkan değişiklikler sarkma, cilt fazlalığı ve torbalanma şeklinde kendini göstermekte. Klasik yaklaşımda, fazla olan cildin çıkarılması, göz kapağı kasının ve fıtıklaşan yağ kitlelerinin onarılması söz konusu.

Yorum Yapın

comments