Eyeliner Nasıl Daha Kalıcı Olur?

Makyaj güzel olan bölgeleri öne çıkarmak kusurlu olanları ise örtmek için kullanılan hilelerdir. Gözleri belirginleştirmek için birçok yol vardır. Bunlardan bir tanesi de eyeliner kullanımıdır. Eyeliner göz kapağının kirpik ile birleştiği yere ince bir çizgi halinde uygulanır. Bu uygulama gözlerin daha dolgun ve belirgin olmasını sağlar. Bu uygulamayı daha kalıcı hale getirmek mümkündür. Bunun için uygulanabilecek bazı püf noktalar vardır.

Eyeliner Nasıl Daha Kalıcı Olur?

Eyeliner hem kalem ile hem de özel eyelinerlar ile uygulanabilir. Bu makyaj malzemesini daha kalıcı hale getirmek için mutlaka makyajdan önce baz uygulanmalıdır. Baz uygulanması yalnızca eyelinerı diğer tüm makyaj malzemelerini daha kalıcı hale getirir. Bunun dışında sudan etkilenmeyen eyeliner tercih edilmesi de uzun süre kalıcı bir etki sağlar.

Eyeliner sürüldükten sonra üzerine aynı renk far sürülmesi daha kalıcı olmasını sağlar. Bunun dışında ikinci kat eyeliner sürülmesi de kalıcılık sağlar.

İlk kat eyeliner sürüldükten sonra üzerine pudra uygulayıp bir kat daha eyeliner sürülmesi çok daha kalıcı bir etki yaratır.

Yorum Yapın

comments