Evde Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Evde Ombre saç nasıl yapılır?

Evde ombre saç yapmak için bir kaç seçeneğiniz bulunuyor. Artık tüm boyalara ve setlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer el becerinize ve yeteneğinize güveniyorsanız evde ombre saç yapmak çocuk oyuncağı olacaktır.

Evde hazır ombre boya setlerini kullanarak

Hemen hemen bütün kozmetik mağazalarında hazır ombre boya setleri bulabilirsiniz. Bir çok hazır boya markası ombre setlerini hazırladılar. Tıpkı hazır röfle veya balyaj setleri gibi tüm ihtiyaç duyacağınız malzemeleri bir arada bulabilirsiniz. Hazır ombre setlerinin bir çok rengi bulunuyor. Sarıdan tutunda kızıla kadar bir çok ombre renkleri bulmak mümkün. Ombre boya setleri genellikle dip ve uç renkleri olmak üzre iki farklı boya içerirler.

Evde hazır boya kullanarak

Saç renginizden 3 ton açık olan bir saç boyası ile sadece saçlarınızın uçlarını boyayarak ombre renkler elde edebilirsiniz. Saç uçlarınıza uyguladığınız boyayı tarayarak saç uçlarınıza iyice yedirmeye özen gösterin.

 Evde açıcı (oriel) kullanarak

En etkili sonuca ulaşmak için saç açıcılardan yardım almalısınız. Saçlarınızı tutam tutam ayırıp krepe atın ve uçlarda kalan krepesiz saçlara açıcı sürüp alüminyum folyo ile paketleyin. Ara ara kontrol edin ve istediğiniz renge geldiğinde saçlarınızı yıkayın.

Ombre-Saç1

Yorum Yapın

comments