Ev Temizliğinde Sirke Kullanımı

Hanımların en çok dikkat ettikleri konulardan bir tanesi ev temizliğidir. Temizlik için kullanılan malzemeler teknolojinin de gelişmesi ile artmıştır. Halı temizlemek, perde beyazlatmak, leke çıkarmak, koltuk temizlemek, parke parlatmak, ahşap temizlemek ve daha bir sürü şey için ayrı ayrı temizlik malzemesi vardır ve bunların hemen hemen hepsinde kimyasal vardır. Bu sebeple kullanılması hiç de sağlıklı değildir.

Son zamanlarda ev yapımı şampuan, bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı çok popüler olmuştur. Doğal malzemeler kimyasal içermediği için sağlıklıdır ve zarar vermez. Kimyasal ilaçlar sayesinde kıyafetler veya ev eşyaları temizlenirken bir yandan da zarara uğrar. Bu sebeple doğal yöntemler ile deterjan yapımı son derece faydalıdır hem de kolay ve ucuzdur.

Ev Temizliğinde En büyük Yardımcı Sirke

Sirke sağlığa en yararlı besinler arasındadır. Mikrop öldürücü özelliği olması sirkenin ev temizliğinde kullanılmasına da sebep olmaktadır. Temizlik yaparken temiz suyun içerisine koyulan iki çorba kaşığı sirke mikropların ölmesini sağlarken deterjan gibi eşyalara da zarar vermez.

sirke ile ev temizliği

Yorum Yapın

comments