Erkekler Neden Aldatır?

Bir ilişkide çiftlerden birinin yoldan çıkmasına sebep olan şey nedir? Evet, ilk akla gelen sey ‘seks’. Ama her sey sandiginiz kadar basit degil. Yataktaki performans kaygisi ve cinsel uyumsuzluklar aldatmanin en temel nedenlerinden. Kadın ve erkekler, çoğunlukla çok farklı nedenlerden birbirini aldatıyor.

Kadınlarda sadakatsizligin en önemli nedeni, ilişkinin gidişatindaki genel memnuniyetsizlik. İlişkinin ana hatlarinda bir takim problemler yasayan kadınların aldatma olasılığı iki katına, partneriyle cinsel anlamda uyumsuzluk yasayan kadınlarda ise bu oran üç katına çıkıyor!

Yapilan arastirma 900 tek esli kadin ve erkek üzerinde gerçeklestirilmis. Aldatma orani erkeklerde %23, kadinlarda ise %19. Aldatma nedenleri tabii ki de kişiden kişiye değişiklikler göstermekte fakat araştırmanın detayına inildiğinde, partnerini aldatanların aldatma sebebinin eğitim, din, medeni hal ya da sosyal statü gibi demografik özelliklerinden daha ziyade esleriyle aralarındaki cinsel deneyim ve anlaşmazlıklar olduğu saptanmış.

Yorum Yapın

comments

İLK YORUM YAPAN SEN OL

YORUMUNU YAP