En Şık Şal Modelleri

Hem yaz hem de kış aylarında kullanılan aksesuarlar vardır. Bunlardan bir tanesi de şaldır. Kış aylarında şallar genellikle ısınmak için kullanılmaktadır. Kıyafetlerin tamamlayıcısı olan şallar yaz aylarında ise tamamı ile aksesuar olarak veya serin yaz akşamlarında koruyucu olarak kullanılır. Çok şık şal tasarımları yapan firmalar mevcuttur. Bunun dışında el emeği şallarda herkes tarafından çok beğenilmektedir.

Kış Aylarında Kullanılan Şallar

Kış ayları soğuk ve sert geçer bu sebeple kişiler hem tarzlarını yansıtacak hem de kendilerini ısıtacak şallara yönelirler. Son yıllarda oldukça moda olan pazen ve yünlü kumaşlardan yapılan kalın ve desenli şallar çok tutulmuştur. Bu şallar çok kalın ve büyük olduklarından güçlü bir koruma sağlamaktadırlar. Aynı zamanda çok şık modelleri bulunan kışlık şallarda püskül de görülmektedir.

Yaz Aylarında Kullanılan Şallar

Genellikle yaz aylarında kullanılan şallar incedir. Sıcaklık vermemesi bu şalların en önemli özelliğidir. Şile bezinden yapılmış şallar yaz aylarında kadınlar ve erkekler tarafından çok tercih edilmektedir.

 

Yorum Yapın

comments