Düşük Kalorili Doyurucu Yiyecekler

Kadınların korkulu rüyalarından biri de şüphesiz fazla kilo almak veya fazla kilolarından kurtulamamaktır. Ancak kimilerinin çok iyi bildiği kimilerinin ise hiç haberi olmadığı birçok düşük kalorili ve lezzetli yiyecek bulunmakta. Gelin, diyetinize düşman, kilolarınızın sebebi bildiğiniz 3 ana yemek maddesine bir de farklı açıdan bakalım.

Kepekli Makarna

Makarnayı çoğu insan çok kalorili ve hızlıca kilo aldıran bir besin olarak bilir. Ancak özellikle kepekli makarna kilo aldırmaz. Makarnayı ne ile birlikte yediğiniz de çok önemlidir. Kepekli makarnayı sebzeler veyahut yeşil mercimekle birlikte tüketirseniz hem doyarsınız hem de kilo almazsınız.

kepekli makarna

Patates

Patatese de günümüzde kilo aldıran besin gözüyle bakılır. Ancak patates içerisinde bolca vitamin ve mineral barındırır. Patates yiyerek kilo almamanız için patatesi pişirme şekliniz çok önemlidir. Patatesin mineral ve vitaminlerinin çoğu kabuğunda olduğundan kumpir gibi pişirip yemeniz çok faydalı olacaktır.

fırınlanmış patates

Yoğurt

Yoğurt düşük kalorili yiyeceklerin başında gelir. Ayrıca oldukça da tok tutar. Kahvaltıda, ana yemeğinizin yanında ya da ara öğün olarak tüketeceğiniz bir kase yoğurt hem tok tutacaktır hem de düşük kalorili beslenmenizi sağlayacaktır.

yoğurt diyet

Yorum Yapın

comments