Dolgun Dudaklar İçin Doğal Formüller

Hepimiz dudaklarimizi nar kirmizisina boyayamayiz. Iddiali renkler dudaklari öne çikarabilir, ama gerekil ten rengine ya da yaklasima sahip degilseniz, büyüleyici olacagim derken ucuz görünebilirsiniz. Yine de, dudakLarinizi güzellesirirmek için yapabileceginiz pek çok. sey var.

DUDAKLARINIZI DEGERLENDIRIN
Dudaginizin biçimine bakin. Agziniz büyük, dudaklanmz kalmcaysa, nötral bir ruj rengi seçerek daha küçük gösterebilirsiniz. Bir dudak kalemiyle, iç sinin boyunca dudaklarinizin çevresinden geçin ve içini koyu renk bir rujla boyaym, bu, dudaklari daha küçük gösterir. Dudaklanmz inceyse koyu renklerden uzak durun, koyu renkler olduklarindan da küçük görünmelerine neden olur. Bir dudak kalemiyle, dudaklarinizin dogal sinirinin hemen üstünden geçen bir çerçeve çizin ve içini açik bir renkle doldurarak dudaklarinizi dolgunlastirin. Parlak ya da sedefli rujlar da, isigi yansittiklan için dudaklannizi daha dolgun gösterebilir.

Dislerinizin daha beyaz görünmesi için, mürdüm, ahududu, bögürtlen tonlarini ve mavi bazli kirmizilari tercih edin. Aradaki tezat, dislerinizin daha beyaz, daha parlak görünmesine yardim eder. Mercan tonlari ve kahvemsi tonlar da dahil, sari ya da turuncu bazli tonlardan kaçinin, bunlar dislerinizin sari görünmesine yol açabilir.

DUDAKLARINIZ IÇIN DOGRU RENGI SEÇIN
Uzmanlar, bugday tene en iyi giden tonlarin ahududu ve bögürtlen tonlari oldugunu oldugunu söylüyor. Teniniz ve saç renginiz açiksa, pembeye dönük kirmizilardan sasmayin. Teniniz solgun, saç renginiz koyuysa, keskin, parlak kirmizilar size çok yakisabilir. Ten renginiz koyuysa, kivamli, yogun kirmizdan seçin.
DUDAKLARINIZIN HAKKINI VERIN

Cildinize nasil bakiyorsaniz, dudaklariniza da öyle bakin. Kurumus deriyi uzaklastirmak ve kan dolasimini hizlandirmak için, yumusak bir bebek dis firçasiyla dudaklarmizi nazikçe ovalayin ve düzenli olarak dudak kremi kullanin. Dudak kremi, kurumus, çatlamis dudaklari yumusatmanin en iyi yollarindan biridir.

SIS DUDAKLARI DENEYIN
Ince dudakli olanlarimiz bile, ustaca bir makyaj hilesiyle sis dudakli bir görünüme kavusabilir. Sunu deneyin:

Önce, rujunuzla aym renkte ya da ondan bir ton açik bir dudak kalemiyle, dudaklarinizin çevresinden geçin (striptizci degilseniz ya da öyle sanilmak istemiyorsaniz, asla daha koyu bir renk kullanmayin). 2. Sonra, bir dudak firçasiyla çerçevenin içini “doldurun.” Mat renkli kaim bir tabaka sürmek yerine, ince ve seffaf bir rujla dudaginizin üzerinden birkaç kez geçin. Böylece isigi yansitirsiniz ve dudaklariniz daha dolgun görünür. Bir vurgu kalemiyle, üst dudaginizin kenarina, tam dudak kivriminiz boyunca ince bir çizgi çekin. Ya da, üst dudaginiza, isigi iyi yansitan bir fondötenden birkaç noktacik kondurup dagitin. dudaklarinizin dogal bir sekilde ileriye uzanmis görünmesine bu da katkida bulunur. Dudaginizin en dolgun yerine biraz parlatici sürerek bitirin.

dolgun dudaklar

 

Yorum Yapın

comments