Doğal Vücut Bakımı

Doğal vücut bakımı özellikle evde bakım yapmayı seven hanımların en çok merak ettikleri şeyler arasında. Mutfağınızda bulunan malzemeler ile kendi yapacağınız bakım ürünleri hem daha sağlıklı hem de daha az maliyetli olacaktır.

Vücut Bakımı İçin Doğal Tarifler

Ölü derilerinizden ve siyah noktalarınızdan peeling yardımı ile kurtulun. Toz şeker, bal ve eğer cildiniz kuru ise badem yapı, yağlı ise limon suyu koyup kıvama getirin. Hem yüzünüze hem de vücudunuza uygulayabileceğiniz bu doğal peelingi hafta da bir, cildiniz hassassa iki hafta da bir uygulayınız.

Sivilcelerden kurtulmak için yeşil elma rendesinin içerisine limon suyu ekleyerek sivilcenin üzerinde bekletin.  Her akşam yatmadan önce bu tarifi uyguladığınız zaman sivilcelerinizin sönmeye başladığını göreceksiniz. Çünkü limon suyu yağı emerken, yeşil elma iltihabı geçirecektir.

Gözaltı morlukları için üzüm çekirdeği yağı oldukça etkilidir. Her akşam uyumadan önce yüzük parmaklarınız ile tampon hareketler yaparak üzüm çekirdeği yağını gözaltlarınıza yedirin. Sabah ise suyla durulayın ve nemlendirici sürmeyi unutmayın.

 

Yorum Yapın

comments