Doğal Hızlı Saç Uzatma Yolları

Biz bayanlar olarak psikolojimize göre saçımızın rengini aniden değiştirir, boyunu kısaltırız, yapısı ile oynarız, düz ise dalgalı, dalgalı ise düz yaparız. Sayılanların hepsine kalıcı yöntemler ile çözüm bulunmaktadır ancak kısa kesilmiş bir saçın uzamasını beklemekten başka çare yoktur.

Saçlarımız yediğimiz besinlere bağlı olarak aldığımız vitaminler sayesinde hızlı yada yavaş uzarlar. Ayrıca dışarıdan ilave olarak vitaminli maskeler uygulayabilirsiniz. Temel olarak yediğiniz meyve ve sebzeleri kabukları ile tüketmeye çalışın. Salatalık, elma gibi ince kabuklu besinleri olduğu gibi tüketirken diğer basinlerde de olabildiğince tamamen tüketmeye çalışın.

Ek olarak kuru saçlar için zeytinyağı önerilebilir, zeytinyağını saç diplerine uygulayın 45 dk bekledikten sonra iyice durulayın. Saçlarınızı güçlendirerek uzamalarına yardımcı olacaktır.

Yağlı saçlar ek uygulamaya gerek kalmadan saçlarını sık sık yıkayarak uzamalarına yardımcı olabilirler.

Sağlıklı bir saç kendi yağını üretir ve gerekli olan etkileri sağlar. Çok sık yıkayarak uzayacağına inandığınız saçınız eğer kuru bir saç ise bu uygulama yanlış olur. Kuru saçı sürekli yıkayarak üstündeki olması gerek yağı yok edersiniz.

Çok sık yağlanan saçlarınız var ise onun yağ nedeni ile üzerine toz toprak yapışıp hava almasını engelleyen etkenleri yok etmek için sık sık yıkamalısınız.

Yorum Yapın

comments