Dipleri Açık Uçları Koyu Saç Nasıl Boyanır

Bayanların çok sık karşı karşıya kaldığı bir durumdur. Bir psikolojik anında saçlar koyu kahve,siyah veya koyu kızıl tonlarında boyanır ve aradan 1-2 ay geçmeden tekrar açık renk özlemi başlar. Alınan paket boyalar ile saç boyanır ve sonuç diplerdeki boyasız saçlar renk tutar ancak önceden boyanmış saç uçları boya tutmaz. Böylece dipleri açık uçları koyu saç rengi oluşur.

Aynı durumun değişik versiyonu da beyaz saçlı bayanlarda çok olur diplerden çıkan beyaz saçları kapatmak adına boya alınır ve uygulanan boya sonucunda koyu olan uçlar daha koyu renk tutar diplerdeki beyaz saçlar daha açık renk olur.

Birinci durumu engellemek adına saçları boyamaya uçlardan başlamalısınız ve aynı renkte istikrarlı olmalısınız. 1. boyamada dipler açık kaldı diye pes edemezsiniz. ikinci ayı bekleyin ve aynı rengi bir daha uygulayın. ikinci boyamada %70 toparlayacaktır. Güneşte kalmaya bakın güneş saç rengini 1-2 ton açacaktır.

Beyaz saçlı bayanlarda tam tersini uygulamalıdır boyamaya diplerden başlanmalıdır ve aynı renk tonu boya ve markası değiştirilmeden devam etmelidir.

Yorum Yapın

comments

1 YORUM

YORUMUNU YAP