Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımı çeşitli güzellik formüllerinin başında gelmektedir. Cildimiz dış dünyaya açılan kapımız olduğuna göre cilt bakımını ihlal etmemek bu noktada önem kazanır. Bakımın zamanında ve doğru yöntemlerle yapılması, cildin genel sağlığı ve dış görünüşü için önemli bir noktadır. Çünkü yanlış yöntemler, zaten hassas olan cildin yıpranmasına ve daha da kötüsü onarılamayacak tahribatlara sebebiyet verebilecektir.
Gerek cilt için gerek vücudumuzun tüm bölgelerinin bakımı ve sağlığı için formül aslında basit. ‘’Besin olarak kullanılamayacak hiçbir ürün cildimize uygulanmamalıdır.’’ Son zamanlarda üretilmeye başlanan ve hemen her kozmetik reyonunda gördüğümüz pahalı ve kimyasal ürünlerin zararlarını ve cildimizde yol açtığı tahribatı bilsek, onları evimize bile sokmayız izmir escort aslında. Çünkü üretilen bu ürünler, insan doğasına aykırı kimyasal maddeler içermektedir. Dolayısıyla kısa vadede cildimize iyi geldiğini düşündüğümüz maddeler aslında, uzun vadede sağlıksız ve erken yaşlanmaya müsait bir cilt olarak bize dönmektedir.
Cilt bakımı için aslında altın nitelikte olan bazı formüller var. Bunların başında tabi ki de doğallık gelmektedir. İnsan vücuduyla uyumlu her bir maddeyi yaratılış mucizesi olarak temin edebiliriz.  Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cilt tipimizi iyi tanıyıp, cildimizin neye ihtiyacı olduğunu doğru saptamaktır. Bu noktadan sonra cilt için eskiden beri kullanılan doğal sabunlar, yağlar veya temizleyiciler kullanılabilir.
Cildin en büyük düşmanı , ne kadar kurtarıcı olarak bakılsa da, aslında makyajdır. Makyaj ürünlerinin çoğu fazlaca yağ içerdiğinden ciltteki gözenekler yağ ile dolmakta ve bu yağı temizleme aşamasında cilt büyük hasara uğramaktadır.  Ve tabi ki son olarak cildimiz için yapabileceğimiz en doğru şey doğal ürünler kullanıp onun için en iyi olanı vermektir.

Yorum Yapın

comments

İLK YORUM YAPAN SEN OL

YORUMUNU YAP