Aydınlatıcı Kullanmak İçin 5 Neden

Aydınlatıcı hemen hemen her bayanın kullandığı bir makyaj taktiğidir. Bu makyaj malzemesi kullanan kişiye daha aydınlık ve parlak bir görüntünün yanında kusurları kapatma avantajı sağlamaktadır.

Aydınlatıcı Kullanmanın Yararları Nelerdir?

1

Aydınlatıcı kullanan kişiler için birçok fayda sağlamaktadır. Bunların en başında cildi olduğundan daha genç ve canlı göstermesidir. Aydınlatıcı adı üstünde yüze bir aydınlık getirir.

2

Kişi öne çıkarmak istediği bölgesine aydınlatıcı uygulayarak istediği sonucu alabilir. Mesela elmacık kemiklerinin üst bölgesine uygulanan aydınlatıcı daha kemikli ve parlak bir yüz ifadesi oluşmasına sebep olmaktadır.

3

Tüm bunların dışında aydınlatıcının çok önemli bir özelliği vardır. Yorgunluktan, uykusuzluktan veya stresten kaynaklı oluşabilecek olan gözaltı torbaları ve şişlikleri aydınlatıcı kullanılarak kapatılabilmektedir.

4

Bunun dışında doğuştan oluşan morluklarda aydınlatıcı sayesinde gizlenebilir. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta kişinin cilt rengine uygun aydınlatıcı tercih etmesidir.

5

Bir diğer aydınlatıcı faydası ise gözleri olduğundan daha büyük göstermesidir. Bunun dışında kaşların çizgilerinden itibaren uygulandığında daha net ve belirgin kaşlar elde edilmiş olunur.

Yorum Yapın

comments