Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayakkabılar birçok kadının tutkusudur. Hatta birçok kadın elbisesine göre ayakkabı seçmek yerine, ayakkabısına göre elbise seçer. Ancak ayakkabı tutkunuzu düşünürken ayak sağlığınızı tehlikeye atmamalısınız. Yanlış ayakkabı seçimi, peşinde birçok rahatsızlığı da getirebilir.

Modelinden Önemlisi Sizin Rahatınız

Şu anda piyasada oldukça fazla ayakkabı modeli bulunuyor. Ayakkabı modelleri fazlasıyla değişkenlik gösteriyor. Bu yüzden modeli yerine ayağınızın rahatlığını ön planda tutun. Dar kalıplı veya üstü basık ayakkabılar ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir. Bu tür ayakkabılardan uzak durun.

Yüksek Topuklu Ayakkabılar Tehlike Doğurabilir

Yüksek topuklu ayakkabılardan vazgeçemiyor olabilirsiniz fakat özellikle yüksek topuklu ve sivri burunlu ayakkabı tercih eden kadınların ayaklarındaki kemiklerin yapısı hızlıca bozulabiliyor. Bu rahatsızlık da birçok sorun doğurabiliyor. Sadece yüksek topuklu ayakkabı giymek uğruna ömür boyu sürebilecek ayak problemleri yaşamayın. Ayaklarınızda bir sorun hissediyorsanız bir uzmana görünerek doğru ayakkabı tercihi ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ayaklarınız Mutlaka Hava Almalı

Ayağınızın ayakkabı içerisinde hava almaması tırnak batmasına, şiddetli parmak ağrısına ve hatta ameliyata varan rahatsızlıklara sebep olabilir. Bu sebeple ayakkabı alırken ayağınızın hava aldığına ve rahat olduğuna emin olun.

Yorum Yapın

comments