Ateş Falı Nasıl Bakılır?

“Ateşe Bakma” da denilen bu fal daha çok Orta Doğu ve Afrika’da yaygındır.
Şöminedeki ateşe, kapağı açılmış sobadaki ateşe veya mangaldaki korlara bakılabilir.

Ateş Falına Şöyle Bakılır:

Gözlerinizi, “kor”a diker ve bir süre gözlerinizi kırpmadan beklersiniz. Çok geçmeden, ateşteki şekilleri fark etmeye başlarsınız. Bu yeteneğiniz zamanla daha da gelişir. Şekiller görünmeye başlandıktan sonra yapılacak iş, onlara anlam vermek, yorumlamaktır.

Ateşte pek çok şekil görülebilir. Ağaçlar, yollar ve akla gelebilecek her türlü şeyi görebilirsiniz. Ancak, güçlü bir medyum değilseniz, başlangıçta sadece basit şekillerle yetinin. Yani, geometrik şekillerden sakının! Ateşte çizgiler, çarpı/çapraz işaretleri, üçgenler, dörtgenler ve yıldızlar (yani, en az üç çizginin kesişmesinden oluşmuş bir şekil) göreceksiniz.

 • Ateşe bakarken içinizden bir niyet tutabilirsiniz. Mesela, bir isteğinizin olup olmayacağını sorabilirsiniz.

  Ateşte “tek çizgi” görürseniz, niyetinizin gerçekleşmesi için biraz vakit geçmesi gerektiği anlaşılır.

 • Ateşte “yan yana iki çizgi” görürseniz, isteğinizi bazı kimseler engellemeye çalışmaktadırlar. Daha sonra aynı şeyi tekrar ateşe sorabilirsiniz.
 • Ateşte “yan yana üç çizgi” görürseniz, isteğinizin hiç beklenmedik bir anda gerçekleşeceğini ve sizi şaşırtacağını açıklar.
 • Ateşte “çarpı/çapraz” görürseniz, ne yazık ki istediğiniz olmayacaktır. Boş yere umutlanmamalısınız.
 • Ateşte “üçgen” görürseniz, istekleriniz kolaylıkla gerçekleşecek ve sevineceksiniz, demektir.
 • Ateşte “dörtgen” görürseniz, istekleriniz başkalarının yardımıyla gerçekleşecek demektir.
 • Ateşte “yıldız” görmek fevkalade iyidir. Yıldız’ın meydana geliş şekli önemli değildir. İsterse,çizgiler kesişmesinden meydana gelmiş olsun, fark etmez!

  Ateş falında en iyi sayılan işaretlerin en önemlisi “yıldız”dır.

  Bir niyet tutmadan ateşe baktığınız zaman “yıldız” görürseniz, büyük bir iyilik olacağına, müjde alacağınıza, çok sevineceğinize işarettir. Bazen ateşlerin içinde aniden bir yıldız parlar. Bu, bütün sıkıntıların geçeceğini, dertlerden sıyrılacağınızı ve mutluluğa erişeceğinizi haber verir.

Yorum Yapın

comments